INFORMACJA MEDIALNA
24.05.2018
//
 
Konkursy Kreatywne wokół Europa-Miasta Zgorzelec-Görlitz - udział możliwy do 20 listopada

Tegoroczne Konkursy Kreatywności, objęte patronatem Burmistrzów Zgorzelca i Görlitz wystartowały pod hasłem "Miejsc wydarzeń": konkursykreatywne.europamiasto.org

Miejsca wydarzeń“ tak brzmi temat tegorcznych Konkursów Kreatywnych „wokół Europa-Miasta Zgorzelec-Görlitz“: miejsca, imprezy, place, wydarzenia, akcje, miejsca spotkań … tu prawie wszystko jest możliwe. Wasza kreatywność nie zna granic! Miejsca wydarzeń są tam, gdzie Wy je stworzycie. W Zgorzelcu-Görlitz.

Miejsca wydarzeń“ w Görlitz-Zgorzelcu są motywem przewodnim w kategoriachMalowanie i rysowanie“ oraz „Rękodzieło / Majsterkowanie. Przyznane zostaną nagrody o wartości całkowitej 3.500 PLN.

Konkursy są dla dzieci i młodzieży:

  • Konkurs Kreatywny „Miejsca wydarzeń“ dla dzieci do 6 lat włącznie (≦ 06) ** Kategoria: „Malowanie & Rysowanie“.
  • Konkurs Kreatywny „Miejsca wydarzeń“ dla dzieci od lat 7 do 12 włącznie (07 – 12) ** Kategoria: „Malowanie & Rysowanie“, „Rękodzieło“.
  • Konkurs Kreatywny „Miejsca wydarzeń“ dla młodzieży od 13 do 17 lat włącznie (13 – 17) ** Kategoria: „Malowanie & Rysowanie“, „Rękodzieło“.

Prace należy przesłać drogą pocztową lub przekazać osobiście do 20 listopada na adres: FVKS Förderverein Kulturstadt Görlitz-Zgorzelec e.V., Untermarkt 23, D-02826 Görlitz.

Informacje i warunki uczestnictwa po polsku i po niemiecku:

++ Tło: Konkursy Kreatywne wokół Europa-Miasta Zgorzelec-Görlitz ++

Konkursy Kreatywne organizowane są corocznie od 2013 roku. Mieszkańcy Europa-Miasta i zwiedzający/goście kreatywnie zmagają się z danym tematem. W roku 2013 były to „Wieże“, w 2014 „Historia & Historie“, w 2015 „Kościoły“. W 2016 i tym razem chodzi o „Miejsca wydarzeń“. Motywy i wydarzenia pochodzą z Görlitz-Zgorzelca. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w grudniu na scenie głównej podczas Śląskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Görlitz. Eksponaty zostaną wystawione w  2018 r. w Bibliotece Miejskiej Görlitz, a następnie w Zgorzelcu. Dodatkowo stowarzyszenie zaprezentuje wybrane eksponaty w swoim internetowym Kalendarzu Adwentowym (kalendarzadwentowy.europamiasto.org/). W czasie trwania konkursów będą odbywać się różne akcje.

Burmistrzowie Görlitz i Zgorzelca są patronami konkursów. Partnerami imprezy są Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, Görlitzer Kulturservicegesellschaft oraz Stadtbibliothek Görlitz. Konkursy Kreatywne wspierane są w roku 2017 przez Freistaat Sachsen, Miasto Zgorzelec oraz Miasto Görlitz.

Linki:

----------------------------------------------------------------------------------
Kontakt:

Monika Kamphake - FVKS Konkursy Kreatywne
Tel. +49 (0)3581 767 83 32
konkursykreatywne@goerlitz-zgorzelec.org

Uwe Hahn - Public Relations FVKS
Tel. +49 (0)3581 767 83 31
redaktion@goerlitz-zgorzelec.org

FVKS, Untermarkt 23, D-02826 Görlitz
www.europamiasto.org

###########################################################################################

 
FVKS - Förderverein Kulturstadt Görlitz-Zgorzelec e.V.
Untermarkt 23  *  D-02826 Görlitz